TSRN

TABC Poll – Boys

2017-2018 TABC Rankings – October 16 (Pre-Season)

Boys – Class 6A                                                                                  Boys – Class 5A

1. Austin Westlake                                                                            1. Justin Northwest
2. Denton Guyer                                                                               2. Waxahachie
3. Houston Sam Houston                                                               3. Mansfield Timberview
4. South Garland                                                                              4. Austin LBJ
5. DeSoto                                                                                            5. Dallas Kimball
6. Cy Falls                                                                                           6. PA Memorial
7. Katy Tompkins                                                                              7. Manvel
8. Spring Dekaney                                                                            8. Denton Ryan
9. FB Bush                                                                                          9. CC Veterans Memorial
10. Lake Travis                                                                                  10. EP Andress
11. SA Wagner                                                                                    11. Midlothian
12. South Grand Prairie                                                                   12. Little Elm
13. North Crowley                                                                             13. FB Elkins
14. Atascocita                                                                                     14. FW Wyatt
15. Klein Forest                                                                                 15. Birdville
16. Garland Rowlett                                                                          16. Lancaster
17. College Park                                                                                 17. SA Houston
18. Dickinson                                                                                     18. Boerne Champion
19. Odessa Permian                                                                          19. Bryan Rudder
20. Laredo Alexander                                                                      20. Houston Madison
21. Dallas Jesuit                                                                                 21. Dallas Wilson
22. Cibolo Steele                                                                                22. South Oak Cliff
23. Arlington Bowie                                                                          23. Pflugerville Connally
24. McAllen Rowe                                                                             24. EP Burges
25. Harlingen South                                                                         25. Prosper

 

Boys – Class 4A                                                                                  Boys – Class 3A

1. Silsbee                                                                                             1. Bowie
2. Yates                                                                                               2. Jarrell
3. Seminole                                                                                        3. Brock
4. Dallas Lincoln                                                                               4. Schulenburg
5. Dallas Carter                                                                                 5. Ponder
6. Brazosport                                                                                      6. East Chambers
7. Waxahachie Life                                                                            7. Nocona
8. Center                                                                                              8. Peaster
9. Waco Connally                                                                               9. Cole
10. CC West Oso                                                                               10. Madison
11. Wilmer Hutchins                                                                        11. Wall
12. Abilene Wylie                                                                              12. Van Vleck
13. Wharton                                                                                       13. Mt Vernon
14. WF Hirschi                                                                                  14. MP Chapel Hill
15. Kennedale                                                                                    15. Teague
16. Lubbock Estacado                                                                       16. Pollok Central
17. Boerne                                                                                            17. Commerce
18. North Forest                                                                                18. Van Alstyne
19. Little Cypress Mauriceville                                                      19. La Marque
20. Somerset                                                                                     20. Kountze
21. Hardin Jefferson                                                                        21. Canadian
22. Argyle                                                                                           22. Santa Rosa
23. Athens                                                                                          23. Odem
24. Burkburnett                                                                                24. Newton
25. Paris                                                                                             25. Crane

 

Boys – Class 2A                                                                                 Boys – Class 1A

1. Tenaha                                                                                            1. Lipan
2. Thorndale                                                                                      2. Nazareth
3. Martins Mill                                                                                   3. Laneville
4. Big Sandy                                                                                       4. Borden County
5. Dallas Big Sandy                                                                           5. Shamrock
6. San Augustine                                                                               6. Buena Vista
7. Abernathy                                                                                       7. Graford
8. Port Aransas                                                                                  8. Milford
9. Neches                                                                                            9. Meadow
10. Muenster                                                                                      10. New Home
11. West Texas                                                                                    11. Calvert
12. Kerens                                                                                           12. Valley
13. Pineywoods                                                                                  13. Eula
14. Clarksville                                                                                     14. Waelder
15. Lockney                                                                                         15. May
16. Snook                                                                                            16. Slocum
17. Albany                                                                                           17. Saltillo
18. Stamford                                                                                       18. Slidell
19. Shelbyville                                                                                    19. Coolidge
20. Lee Academy                                                                               20. Ropes
21. Alto                                                                                                 21. Happy
22. Celeste                                                                                           22. Miller Grove
23. Weimar                                                                                         23. Yantis
24. Clarendon                                                                                     24. Texline
25. Sam Rayburn                                                                               25. Richland Springs